Ellujääja

The Survivor (2022)

Kinodes alates
01.04.2022

Uskumatuna näiv tõestisündinud lugu mehest, kes suutis tulla eluga välja Auschwitzi surmalaagrist ning jõuda poksi maailmameistri tiitlimatšini seni võitmatuna püsinud legendaarse Rocky Marciano vastu.

Mis muudab selle loo veelgi uskumatumaks on aga tõsiasi, et see mees, kelle nimeks oli Harry Haft (Ben Foster), polnud ajendatud põletavast soovist tõusta poksi maailma esinumbriks ja kindlustada endale igaveseks koht spordimaailma vägevaimate seas. Harry peamiseks sooviks oli jõuda tiitlimatšini, kuna lootis, et uudis tema saavutustest jõuaks tema nooruspõlve kallimani, kes natside poolt kinni nabiti ja koonduslaagrisse toimetati. Sama saatus tabas ka Harryt ning kõigi nende aastate jooksul aitas tal elus püsida soov oma armastatut uuesti näha.

Enne tuli tal aga pikkade aastate vältel taluda kujuteldamatuid õudusi. Harry jääb ühel hetkel silma SS-i ohvitserile, kes sunnib teda osalema koonduslaagrites korraldatavates julmades poksimatšides, millest saab elusana väljuda vaid võitja.

Aastaid hiljem, pärast sõja lõppemist, elab Harry New Yorgis, kus teda kummitavad surmalaagris kogetud koledused ning süütunne ellujäämise pärast. Ainus viis möödaniku vaimud lõplikult maha raputada on naasta poksiringi lootuses, et kuuldused tema saavutustest jõuavad tema kunagise armastuseni... kelle kohta ei tea ta sedagi, kas neiul õnnestus surmalaagrist sõja lõppedes eluga pääseda või mitte.

Osades Ben Foster ("Hell or High Water"), Vicky Krieps ("Nähtamatu niit"), Peter Sarsgaard ("Jackie"), John Leguizamo ("John Wick), Billy Magnussen ("007: Surm peab ootama") ja Danny DeVito ("Get Shorty"). Filmi režissööriks on Oscari-võitja Barru Levinson ("Vihmamees", "Tere hommikust, Vietnam!"). Filmi stsenaarium põhineb raamatul "Harry Haft: Survivor of Auschwitz, Challenger of Rocky Marciano", mille autoriks on filmi peategelase poeg Alan Scott Haft. Filmis kõlava muusika autoriks on 2-kordne Oscari-võitja Hans Zimmer ("Düün", "Gladiaator").

Filmi pikkus

2h 09 min

Vanusepiirang

Alla 12 a. keelatud

Tootja

BRON Studios

Stuudio

Estonian Theatrical Distribution OÜ

Filmi pikkus: 2h 09 min

Vanusepiirang: Alla 12 a. keelatud

Tootja: BRON Studios

Stuudio: Estonian Theatrical Distribution OÜ

Žanr

Draama

Žanr: Draama

 

Vaata veel