Kiirabi

Ambulance (2022)

Kinodes alates
18.03.2022

Los Angeles.

Ühe plahvatusliku päeva jooksul muutub kahe mehe elu igaveseks. Autasustatud sõjaveteran Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen II) vajab meeleheitlikult raha, et tasuda oma naise ravikulude eest. Ta läheb abi paluma inimeselt, kelle poole oleks targem mitte pöörduda - selleks on tema kasuvend Danny (Jake Gyllenhaal), karismaatiline "väikeettevõtja", kelle "projektid" pole kahjuks kunagi seaduslikud. Nii ka nüüd. Ta pakub Willile osalust Los Angelese ajaloo suurimas pangaröövis, mille eeldatava saagi suuruseks on 32 miljonit dollarit! Kuna kaalul on tema armastatud abikaasa ellujäämine, ei suuda Will sellest pakkumisest keelduda.

Ent kui röövile järgnema pidanud põgenemine nurjub, kaaperdavad nurka aetud vennad kiirabiauto, milles on raskelt haavatud politseinik (Jackson White) ja tipp-parameedik Cam Thompson (Eiza González). Pöörase tagaajamise käigus, mis ei peatu hetkekski, peavad Will ja Danny püsima sammu võrra eespool ülekaalukatest politseijõududest, hoidma elus oma pantvangid ning püüdma teineteist mitte maha lüüa. Seda kõike keset hullumeelset tagaajamist, mis pöörab segi pool Los Angelest.

"Kiirabi" on sedasorti adrenaliiniküllane action-thriller, mille maailmameistriks võiks lugeda meest nimega Michael Bay ("Kaljukindlus", "Armagedon"). Osades Jake Gyllenhaal ("Ämblikmees: Kodust kaugel"), Yahya Abdul-Mateen II ("Matrix: ülestõusmine"), Eiza González ("Kiired ja vihased: Hobbs ja Shaw"), Garret Dillahunt ("Ei ole maad vanadele meestele"), Jackson White ("Mrs. Fletcher"), A Martinez ("Profileerija"), Jose Pablo Cantillo ("Adrenaliin"), Keir O'Donnell ("Fargo") ja teised.

Chris Fedaki kirjutatud stsenaariumi aluseks on 2005. aasta Taani põnevik "Ambulancen", mille stsenaristideks olid Laurits Munch-Petersen ja Lars Andreas Pedersen.

Filmi pikkus

2h 16 min

Vanusepiirang

Alla 12 a. keelatud

Tootja

Universal Pictures

Stuudio

Universal Pictures

Filmi pikkus: 2h 16 min

Vanusepiirang: Alla 12 a. keelatud

Tootja: Universal Pictures

Stuudio: Universal Pictures

Žanr

Seiklus

Žanr: Seiklus

 

Vaata veel