Naise sõna

She Said (2022)

Kinodes alates
06.01.2023

Kui palju unustamatuid hetki pimedas kinosaalis on meile pakkunud filmistuudio Miramax ning selle kauaaegne juhtfiguur Harvey Weinstein? Rohkem, kui paugupealt kokku lugeda oskame. Mõned aastad tagasi hakkas aga päevavalgele triivima lugematul hulgal lugusid sellest, kuidas hoopis teistlaadi unustamatuid hetki suutis Weinstein aastate jooksul pakkuda sadadele naistele... Kinosaali asemel toimumispaigaks peaasjalikult filmimoguli hotellisviit...

See on lugu filmimaailma suurkuju languse algusest, peategelasteks kaks New York Timesi ajakirjanikku - Jodi Kantor (Zoe Kazan) ja Megan Twohey (Carey Mulligan) - kes olid aastaid oma tööandja leheveergudel kajastanud ahistamisi ja tagakiusamisi tööpostil ning kes ei peljanud nende juhtumite taga olnud võimukate meeste tiibu kärpida ning neid vastu nende tahtmist avalikkuse tähelepanu alla kiskuda.

Harvey Weinsteini juhtumiga tegelema asudes tuligi kahel südikal naisel leida kogu selles tõendite hunnikus leida kuldne kesktee ja tasakaal. Kuigi hiireklikke oleks ilmselt rohkem kogunud lugu, kus oleks keskendutud Weinsteini poolt ahistatud kuulsatele näitlejatele, oleks taoline lähenemine marginaliseerinud kõiki neid kümneid ja veel kord kümneid filmimeka reatöötajaid, kes oli lihtsalt omal ajal armetu hüvitise eest vaikima sunnitud. Peenetundeliselt tehtud linalugu ei ole läinud meie kollektiivset sensatsioonihimu rahuldama, selle asemel näidatakse meile, milliste hiiglaslike heinakuhjade alt ja vahelt kaks pühendunud ajakirjanikku vajalikud niidiotsad leidsid ja ühtseks looks punusid. Film on samasugune kummardus uurivale ajakirjandusele nagu seda oli ka aastatetagune parima filmi Oscari laureaat "Päevavalgele".

Peaosades Zoe Kazan, Carey Mulligan, Patricia Clarkson, Andre Braugher, Jennifer Ehle, Ashley Judd ja paljud teised. Film põhineb Megan Twohey ja Jodi Kantori uurimustöö telgitaguseiud avaval raamatul „She Said: Breaking the Sexual Harassment Story That Helped Ignite a Movement“. Filmi režissöör on Maria Schrader.

Filmi pikkus

2h 08 min

Vanusepiirang

Alla 14 a. keelatud

Tootja

Universal Pictures

Stuudio

Universal Pictures

Filmi pikkus: 2h 08 min

Vanusepiirang: Alla 14 a. keelatud

Tootja: Universal Pictures

Stuudio: Universal Pictures

Žanr

Draama

Žanr: Draama

 

Vaata veel