Snaiper: Valge ronk

Sniper. The White Raven (2022)

Kinodes alates
13.05.2022

Ukraina. 2014.

Matemaatikaõpetaja Mõkola (Pavlo Aldošõn) on ekstsentriline patsifist, keda tõmbab tagasi looduse rüppe ja kes soovib üle kõige olla inimkonnale kasulik. Oma lapseootel abikaasa Nastjaga (Marina Koškina) elavad nad Donetski regioonis oma maalapile ehitatud onnis ning ei saaks olla õnnelikumad.

Siis ühel päeval algab Donbassis sõda. Mõkola naiivsevõitu maailm variseb kokku, kui agressorid tapavad ta elu armastuse ning põletavad ta kodu maani maha. Mees ei suuda leida seletust ega õigustust taolisele julmusele ning teeb oma elus kannapöörde - kunagine veendunud patsifist asub õppima snaipriks, kus tema matemaatikaalased teadmised suureks eeliseks osutuvad. Samas ei tohi unustada, et kättemaksuiha viib sind üksnes teatud piirini, sealt edasi viivad sind juba omandatud oskused, kaine mõistus ja tahe võidelda kodumaa vabaduse eest. Ka siis, kui seda tehes tuleks ohverdada oma elu.

"Snaiper: Valge Ronk" on lähiajaloos asetleidnud sündmustel põhinev sõjadraama, mis on aastal 2022 paraku ajakohasem kui kunagi varem. Peaosades Pavlo Aldošõn, Marina Koškina, Andrei Mostrenko, Oleg Šulga ja teised. Lavastas Marian Bušan.

Filmitegijate sooviks on annetada nende osa filmi piletitulust Ukraina armee toetuseks.

Filmi pikkus

2h 00 min

Vanusepiirang

Alla 14 a. keelatud

Tootja

UM Group

Stuudio

UM Group

Filmi pikkus: 2h 00 min

Vanusepiirang: Alla 14 a. keelatud

Tootja: UM Group

Stuudio: UM Group

Žanr

Draama

Action

Žanr: Draama, Action

 

Vaata veel