Belfast

(2021)

Kinodes alates
11.03.2022

7 OSCARI NOMINENT!

sh. PARIM FILM, PARIM REŽISSÖÖR, PARIM STSENAARIUM, PARIM MEESKÕRVALOSA, PARIM NAISKÕRVALOSA

Paar aastat pärast seda, kui Alfonso Cuaron tuli lagedale oma autobiograafiliste sugemetega ja ülimalt nostalgilise mustvalge linalooga "Roma", toob Põhja-Iirimaa pealinnas üles kasvanud teeneline Shakespeare'i populariseerija Kenneth Branagh kinoekraanidele autpobiograafiliste sugemetega ja ülimalt nostalgilise must-valge linaloo pealkirjaga "Belfast".

Branagh on aastakümnete jooksul juhatanud inimesi kõrvu Henry V-ga Agincourti lahingusse, toonud kõuejumal Thori Asgardist meie maailma ning lahendanud mõrvamüsteeriume kihutavas Idaekspressis. Nüüd on ta endale appi palganud nimeka karakternäitlejate ansambli eesotsas Judi Denchi, Ciarán Hindsi, Caitríona Balfe'i ja Jamie Dornaniga, kes kõik teevad suuremeelselt ruumi selleks, et paljulubav uustulnuk Jude Hill lavastaja alter egona ekranail särada saaks.

Branagh' südamlik üleskasvamislugu paiskab vaataja keset 1960ndate rahutuid aegu Belfasti tänavatel, kus igal õhtul kodu poole suundudes pidid igal tänavanurgal tõestama, kas olid protestant või katoliiklane, kas olid oma või olid omadele võõras. Selles keerulises labürindis püüabki oma õiget teed leida väike Buddy, kuid selle navigeerimise muudab omalt poolt keerukamaks tema töölisklassi kuuluva pere igapäevased mured, ema-isa pinna all podisevad suhteprobleemid ning samuti tänavatel pulbitsev vägivald. Buddy unistab glamuursest ja muretust tulevikust, mis teda ümbritsevatest rahutustest eemale viiks, kuid senikaua pakuvad talle omalt poolt tuge ja lohutust tema karismaatilised vanemad (Dornan ja Balfe) ning muhedaid elutarkusi otsekui varrukast puistavad vanavanemad (Dench ja Hinds).

Saame näha, kas see sügavalt personaalne lapsepõlvelugu on linateos, mis teenekale Branagh'le toob pärast mitmekordseid üritusi viimaks filmimaailma kõige mainekama auhinna.

Filmi pikkus

1h 38 min

Vanusepiirang

Alla 12 a. mittesoovitatav

Tootja

Focus Features

Stuudio

Universal Pictures

Filmi pikkus: 1h 38 min

Vanusepiirang: Alla 12 a. mittesoovitatav

Tootja: Focus Features

Stuudio: Universal Pictures

Žanr

Draama

Žanr: Draama

 

Vaata veel