Tšernobõl

Чернобыль (2021)

Kinodes alates
11.06.2021

Tšornobõli tuumajaama plahvatusest ja põlengust möödus aprillis 35 aastat. Katastrooffilm "Tšernobõl" heidab pilgu koletu kaose keskmes tegutsenud tavalistele inimestele, kelle ennastsalgavus ja ohverdused hoidsid ära veelgi suurema katastroofi, mille tulemusel oleks aastakümneteks muutunud elamiskõlbatuks tsooniks ka suur osa mandri-Euroopast.

Elektrijaama tuletõrjuja Aleksei, insener Valeri ning sõjaväetuuker Boris ei ole kangelased. Nad on mehed, kes teevad oma tööd ning hetkel on selleks põleva reaktori all olevast veehoidlast vee ärajuhtimine. Võimalik enesetapumissioon ei ole kergete killast: korraliku tegevusplaani koostamiseks puudub aeg, koridorid on üle ujutatud, nähtavus pea olematu, lisaks sellele muutub vesi üha kuumemaks. Sellest hoolimata nad lähevad, sest pole kedagi teist.

Filmi lavastajaks ja peaosatäitjaks on vene kino superstaar Danila Kozlovski ("Treener"). Lisaks talle teevad kaasa Filip Avdejev, Oksana Akinšina, Nikolai Kozak, Ravšana Kurkova, Igor Tšernevitš, Pjotr Tereštšenko, Artur Betšastnõi, Andrei Artšakov ja Samvel Tadevosjan.

FILM ON VENE KEELES, EESTIKEELSETE SUBTIITRITEGA

Filmi pikkus

2h 16 min

Vanusepiirang

Alla 12 a. keelatud

Tootja

Central Partnership

Stuudio

Estonian Theatrical Distribution OÜ

Filmi pikkus: 2h 16 min

Vanusepiirang: Alla 12 a. keelatud

Tootja: Central Partnership

Stuudio: Estonian Theatrical Distribution OÜ

Žanr

Draama

Katastrooffilm

Žanr: Draama, Katastrooffilm

 

Vaata veel