Candyman

(2021)

Kinodes alates
27.08.2021

Chicago Cabrini-Greeni linnajaos on ammustest aegadest hirmutatud inimesi linnalegendiga üleloomulikust tapjast, kel ühe käe asemel konks ning keda on lihtne välja kutsuda, öeldes peeglisse vaadates viis korda ta nime: Candyman. Tänapäeval, kümmekond aastat pärast kurikuulsate kortermajade lammutamist on Cabrini-Green tundmatuseni muutunud, saades koduks noortele ja edukatele. Sinna kolib ka maalikunstnik Anthony McCoy (Yahya Abdul-Mateen II) koos oma galeriidirektorist elukaaslase Briannaga (Teyonah Parris).

Anthony karjäär seisab juba mõnda aega paigal ning inspiratsiooni otsides satub ta Candymani legendile. Elupõline kohalik William Burke (Colman Domingo) jutustab talle traagilisest vägivaldsest vahejuhtumist, mis oli selle hirmuloo tõsieluliseks aluseks. Lootuses säilitada oma staatust Chicago kunstimaailmas, sukeldub Anthony juhtunu võigastesse üksikasjadesse, avades sellega tahtmatult ukse minevikule, mis päästab valla hirmutava vägivallalaine ning seab ohtu ka tema enda vaimse ja füüsilise tervise.

Oscar-võitja Jordan Peele ("Get Out") elustab verdtarretava linnalegendi, tuues selle 21. sajandisse. Õudusfilmi "Candyman" lavastajaks on Nia DaCosta ("Little Woods", tulekul koomiksiseiklus "Kapten Marvel 2"). Stsenaariumi autoriteks on Jordan Peele, Win Rosenfeld ja Nia DaCosta. Osades Yahya Abdul-Mateen II ("Watchmen", "Trial of the Chicago 7"), Teyonah Parris ("If Beale Street Could Talk"), Nathan Stewart-Jarrett ("Misfits", "Doctor Who"), Colman Domingo ("Euphoria", "Fear the Walking Dead"), Vanessa Williams (1992. aasta "Candyman") ja teised.

Filmi pikkus

1h 31 min

Vanusepiirang

Alla 14 a. keelatud

Tootja

Metro-Goldwyn-Mayer

Stuudio

Universal Pictures

Filmi pikkus: 1h 31 min

Vanusepiirang: Alla 14 a. keelatud

Tootja: Metro-Goldwyn-Mayer

Stuudio: Universal Pictures

Žanr

Õudus

Žanr: Õudus

 

Vaata veel